Lightwork

The ceremonies, rituals, rites, gatherings, Circles of Light, Medicine Circles and new forms of direct communication through Light-waves.

Obrady, rituály, kruhy, stretnutia, pobyty, púte, Medicínske kruhy a nové formy priamej komunikácie so Zdrojom prostredníctvom frekvencií Svetla a Lásky.

Michaela Flow 2021

Jana Modrana po víkende:

Milí Dračí súputníci,

srdečná vďaka za to, že ste sa k tejto púti pridali v dôvere a v nastavení sa na volania svojho srdca na túto dimenziu Svetla a Lásky, úcty a harmónie s Matkou prírodou a našou prapodstatou, zvanou Kundalini. Wahe Guru. 

Pokiaľ Tvoje ego teraz pochybuje, či to bolo naozaj, alebo nejaká šialená uletená verzia "hry na niečo"... tak ho kľudne aj ubezpeč v to, že má pravdu, lebo šialená a uletená verzia je všetko čo svojím presvedčením vyživujem. Tak sa prejavuje slobodná vôľa a Boh vo mne. Čo myslím, to tvorím = Sat Nam ...na obraz Boží = Wahe Guru.

Sa-Ta-Na-Ma pokračuje cez každého z nás. Prísľubené VÝSTUPNÉ je už len na Tebe, či budeš tie načítania, ktoré si obdržal/a vkladať do každého dňa a momentu svojho života. Čo to bolo? Ako ráno vstávam (ešte pred otvorením očí a ešte v posteli)... ako sa očistím od lepkavého nánosu matrixovej tmy a tiaže po vyjdení zo snovej dimenzie a z postele (kúpelňová rutina)... ako sa nastavím na základné živly (ranná prepájačka so Zemou najlepšie naboso a vonku na čerstvom vzduchu, ale ak sa nedá, tak aj vnútri Pránickým rozprúdením Energie)... ako často si spomínam "mažem mažem", ak mi ujde "negatívna motlitba či kódovanie"... a ako často prijímam pozvanie, aby sa mi otvorila Zem aj Nebesá a zjavila sa Dračica, prítulná a nežná, štedrá a vždy dostupná pre moje otvorené milujúce srdce. 

Poklona a nevýslovná vďaka, Andrej, za Tvoje dary. Pre tých čo odišli skôr: Andrej ešte gongoval... s nádherným výsledkom...kedy sa rozjasnilo ohľadne projektu Dračia záhrada... Ďalšie potvrdenie toho, že nevieme čo robíme, ale vždy sme v ten správny čas na správnom mieste a robíme správnu vec. Takže pre budúcnosť, naša skupina zohrala kľúčovú rolu pre zrod Dračej záhrady v takej forme, ktorú ešte len navnímame, ale semiačka sú zasadené. Jupíííí... Wahe Guru, Všetky Moje Vzťahy/All My Relations.

Tak isto moje "miery a váhy" sú nastavené inde ako vo finančnej zóne a som nám vďačná, že Energia vložená cez každého z nás išla takto hlboko a ďaleko, že sa doslova otvorila Zem aj Nebesá...čo sme si donedávna navrávali, že sa deje len v rozprávkach alebo povedačkách starých babiek (kde sa paradoxne ukrýva pravda vekov).

Ďakujem Ďakujem Ďakujem Pekne nám všetkým a všetkým "multidimenziálom" (ako ich ja volám), ktorí asistovali pri zrode tejto víkendovky, počas jej priebehu a pokračujú ďalej. Teraz už chápem prečo musela pred mojimi očami vybuchnúť hviezda, aby ma presvedčila, nech sa na tento víkend dám nahovoriť... WOW. Wahe Guru.

Namaste Svetielka,

Jana Modrana 

Foto z permakultúrneho projektu Dračia záhrada na http://www.nakonci.sk/dracia-zahrada/

V rámci dôvernosti kruhu uvádzam nasledovné odozvy v anonymite:

Kundalini Dračia Neha:

Bola a stale je pre mna hlbokym prepojenim samej seba s Matkou Zem, jej zivlami a vsetkymi Bytostami a esenciami na nej.

Uvodny vecer sme zahajili ohnovou pujou, kde sme v sile ohna spalili vsetko, co nam uz netreba a zanechali minulost, vlozili nase modlitby a ponukli ofery.

Nasledne dni boli vedene v uplnom sulade vsetkych zucastnenych, nielen vo fyzickej podobe:) Spojenie energetickej prace na silovych miestach, obradne ceremonie, gongovy kupel, skvele jedlo:) vytvorili uzasne silny liecivy a uzemnujuci celok.

Pre mna bol tento cas ako vypocutie a naplnenie mojich potrieb: bol nam poskytnuty velky priestor na individualne intuitivne spajanie sa so sebou a nasledna kooperacia s energiami Zeme, Dracou silou a so zamermi Majstrov. Kundalini energia bola stale pritomna vo svojej neznej, ale citelnej sile. 

Uplne novy prezitok bolo spojenie s Dracicou:) Jej neha bola silnym pulzujucim prejavom Stvoritelskej energie, sucast mna samej, dialog Tela, Ducha a Duse s Matkou Zem.

Z hlbky srdca Dakujem Janke za jej vlozenu energiu, nezne, ale jasne vedenie, velmi osobny a priatelsky pristup v uplnej rovnocennosti.

Rovnako Dakujem Larrymu, ktory bol nasou podporou a pomocou nadialku z Canady.

Ak citite co i len jemny naznak volania zucastnit sa Jankinych pobytov, pocuvnite ten hlas Draka/Dracice vo Vas:) Velmi uprimne odporucam

Dakujem

Foto z permakultúrneho projektu Dračia záhrada na http://www.nakonci.sk/dracia-zahrada/

Ďalšia odozva po víkende:

pastedGraphic.png

Foto z permakultúrneho projektu Dračia záhrada na http://www.nakonci.sk/dracia-zahrada/

Ďalšia odozva po víkende:

Ďakujem za víkendový kruh Dračej Nehy. 

Zo srdca Ďakujem aj Larrymu. Bolo magické, že bol s nami tak ďaleko, a zároveň tak blízko.

Ďakujem Andrejovi a nám všetkým.  

Bol to pre mňa intenzívny čas, ako som povedala "šupa". Pre mňa bolo "nové" intenzívne takmer konštantné načítavanie počas víkendu, a tiež "zamestnaný" čas spánku. Cítim, že moja hlava je plná. Aj keď som sa napájala srdcom, mám pocit, že moje zmysly - najmä zrak a sluch boli výrazne aktívne. Tak mám pocit plnosti v hlave a ľahkost v tele, kde únavu nepociťujem. Všetko metabolizujem a ešte dajaký čas budem, u mňa to zväčša pracuje dlhšie, kým sa to usadí, zintegruje. 

Ja osobne som mala veľmi silný zážitok s Kamenným morom (obidva razy), ktorému som pri prvej návšteve priniesla kameň "Dračia krv" a s láskou, plnou nehou a pozornosťou som ho uložila do machu, aby si tam hovkal, žiaril, zrel, bol spokojný, chránený ale aj voľný. A ešte k tomu všetky úžasné deje, ktoré prebiehali. Bolo mi príjemné a prirodzené prechádzať, štverať sa kameňmi hore dole ako ten kamzík hihihi. Cítila som tam obidva razy niečo prastaré, mocné a pretrvávajúce, teraz mi prišlo, že je to možno priestor drakov. 

 

A ešte... Pri návšteve dračej záhrady, keď som po vstupe spočinula na mieste, na chvíľu som pocítila silný smútok, zármutok, až mi oči zmokreli. Skoro ale nastúpil pocit zmierenia, pokory, láskyplnosti, mäkosti a vedomia, že všetko bude v poriadku, dobré. 

Veľmi sa mi celý víkend žiadalo zapalovať vonné tyčinky - neviem prečo ... možno dračí oheň, očistný dym, sladká vôňa....  

ĎAKUJEM ĎAKUJEM ĎAKUJEM zo Srdca

Ps: MAŽEM MAŽEM MAŽEM aj keď si prečítam niečo, čo nie je žiadúce.

Foto z permakultúrneho projektu Dračia záhrada na http://www.nakonci.sk/dracia-zahrada/

Ďalšia odozva po víkende (12/1/2023):

Ďakujem, že som mala príležitosť byť s vami priamo v kruhu, za Vyhne - ešte stále mnou prechádzajú.

Živo pociťujem, čo sme tam zažili v súzvuku pocitov a vnemov priamo s prírodou, zostávajú vo mne stretnutia s náhodnými ľuďmi a správanie zvierat, prihováranie stromov a škriatkov v lese, meditácie ktoré boli tak znejúce a vibrujúce dodnes vo mne…

Vďaka Janke-Modranke, Penziónu na  Slnečnej stráni, Andrejovi- gongonierovi a Larrymu - ochrancovi a  za plnosť tých dní, ktoré sa nám venovali.

Wa he Guru

Ďakujem, ďakujem, ďakujem pekne….

Foto z permakultúrneho projektu Dračia záhrada na http://www.nakonci.sk/dracia-zahrada/

Rozprávanie o víkendovej intenzívke na Slovensku vo Vyhniach, ktoré sa udialo v Novembri 25-27, 2022. Toto audio je podanie navnímania tohto podujatia cez Janu Modranu. Ostatné reflexie sú v ďalšom poste o tejto udalosti.

Fotografie k audiu:

Pohľad na vyhnianske údolie zo slnečnej stráne"

Tančiareň v Penzióne na Slnečnej stráni:

Vegetariánske pochúťky skvelej kuchárky Marcelky:

Anjelský prameň:

Deduško z lesa:

Vyhnianska liečivá termálna voda:

Gongy Majstra Andriška Heyoku:

Úvodná ohňová "puja" a prenesenie jej  svetla do nášho vnútorného kruhu:

Kamenné more:

Sobotňajšia púť na Kamenné more:

Pred vstupom do lesa, kde sa "otvorila Zem":

Posledné záblesky od Draka, ktorý sa zjavil na oblohe:

Naši svedkovia počas putovania:

Vodný rituál u Mamuta:

Ukončenie na Kamennom mori:

Nový mesiac je už viditeľný voľným okom:

S týmito pierkami sme sa rozlietli na všetky strany:

Majstrovstvo pružného a kreatívneho spolutvorenia Veku Vodnára

S kým:

Jana Ziman/Modrana Co-Creation osobne  a Larry/WillowWalker z Kanady na diaľku

v spolutvorbe kmeňa Svetlonošov (účastníkov fyzicky prítomných), gongového majstra Andreja osobne a ostatných Svetlonošov v Éteri

Kde: 

Penzión na Slnečnej stráni vo Vyhniach www.naslnecnejstrani.sk

Kedy: 

Piatok 25.11. 2022 od 18:00 do nedele 27.11. podvečer (začíname večerou v piatok a po nedeľnom obede uzatváracími procesmi ideálne vonku)

Vstupné: 

222 euro splatné pri registrácii na víkend, ktoré zahŕňa ubytovanie, stravu, náklady na realizáciu tejto akcie a zaručuje Ti fyzickú účasť v kruhu

111 euro splatné najneskôr do 24.11.2022 za náplň seminára pre fyzicky zúčastnených a tiež tých, ktorí chcú byť zahrnutí v kruhu cez internetový prenos a energeticky začlenení do obradov a rituálov v tomto kruhu

Výstupné:

Každé ráno vstávam s radosťou a teším sa na všetko čo ma v ňom postretne vo vedomí, že som súčasťou niečoho veľkolepého. Deň prežívam v hravej spontánnosti. Viem, že čokoľvek sa deje, celý Vesmír mi je naklonený a ja chcem spolutvoriť každou myšlienkou a pocitom. V tom je moja dôležitosť a hodnota. Každý deň je rozprávkovým dobrodružstvom. Večer ulíham s pocitom vďaky a hojnosti a teším sa na snový svet, kde v tvorbe zázrakov pokračujem. Už nič nie je primálo alebo priveľa.

  

Pridané možnosti: 

od 22. do 24.11. 2022 je penzión k dispozícii pre potenciálne individuálky alebo prácu v malých skupinkách alebo predĺženú dovolenku/predprípravu na víkend. Výmenná hodnota dohodou. 

Registrácia: 

Prihláška na modrana@modranacocreation.com 

Fyzická kapacita priestorov je obmedzená a preto neváhaj a konaj teraz.

Pre účasť na diaľku máš čas do 24.11.2022

Platby na účet Jana Zimanová   IBAN SK4683300000002100876869

Audio o načítaní tohto programu:

Youtube audio

Náplň víkendu:

Tí, ktorí máte priame skúsenosti s mojimi seminármi Znovuzrodenia viete, že tieto zážitky sa nedajú uchopiť slovami, ale treba ich zažiť. Tak isto ako sila Kundalini sa v nás vyjadrí svojim unikátnym spôsobom, tak je to aj s našimi kruhmi, ktoré sa energeticky tvoria spontánne, samé a načítávajú sa priamo zo Zdroja.

Zvolávam nás na ďalší z takýchto zážitkov, kde sa potenciál Majstrostva vlastnej vnútornej sily stáva citeľnou živou formou dimenzie bytia a seba ako vtelenej bytosti Svetla na tejto Planéte Zem. Nielen v prospech vnútornej expanzie a sebarozvoja, ale pre prospech všetkých, všetkého a celku našej Matičky Zemičky. Toto bude taká mini bolívijská púť, resp. VisionQuest.

Svitá na Nové  Časy a a ja nás volám, aby sme spoločne tento svit posilnili práve v najtmavšej časti roka.  Zvolávam tých, ktorí cítia, že ich poslaním života je vnášať Svetlo, Lásku, nádej a presvedčenie, že všetko čo sa deje sa deje pre ešte lepšie ako si vôbec dokážeme predstaviť. Volám sestry a bratov Svetlonošov do Vyhní, ktorých názov symbolizuje, že transformačný oheň energií Šivu a Šakti nás pretaví do presne takého stavu, v akom nás Energie Draka potrebujú.

Prečo vo Vyhniach a v Penzióne na Slnečnej stráni?

Absolvovala som tam niekoľko seminárov a teda mám priamu pozitívnu skúsenosť. Sú tam dve silové miesta: Kamenné more a Mamutí vodopád. Majú tam Tančiareň, ktorá je krásnym priestorom pre vytvorenie kruhu vnútri. Je tam pohodlné ubytovanie a dobrá vegetariánska strava. Dá sa tam vonku robiť oheň a je tam malebné hornaté prostredie. V meste je welness s liečivou vodou, v susedstve masážny salón a majiteľka penziónu spolu s personálom sú v rezonancii so Svetelnými kruhmi. Pozrite stránku: http://www.naslnecnejstrani.sk

Primárna sila Kundalini Adi Šakti: Dračia Energia v každom z nás sa bude radovať z nášho združenia a zo všetkého, čo tam spolu zažijeme. Ak si túto Energiu všímam a vyživujem ju, má neskutočný potenciál. Pokiaľ si v nastavení a v dostatočnom otvorení pre pretavenia svojho karbónového JA do kryštalického JA, tak Ťa táto výzva bez mihnutia oka osloví, zavolá a začlení do tohto kruhu. 

V priebehu tohto víkendu očakávaj procesy a techniky vonku v prírode aj vo vnútornom kruhu, ktoré podporujú:

 • radikálnu očistu od starých matríc, štítov a brnenia: odpustenie a prepustenie
 • nastavenie sa na priamy príjem zo Zdroja bez zbytočných šumov a premostení cez iných
 • naladenie vnútorného kompasu na smer a volanie svojho srdca
 • štedrý prístup ku všetkým súčastiam seba samej, či svetelným alebo tieňovým
 • láskyplné prijatie tejto dimenzie takej aká je a tým oslobodenie vlastnej kreativity
 • posilnenie intuície, telepatie, vizionárstva a spolupráce s Multidimenzionálnymi Energiami
 • pomenovanie a identifikácia nejasností vo svojom živote
 • zosadenie strachu z "oltára" svojho fungovania a slávnostná inaugurácia odvahy
 • "jeden za všetkých, všetci za jedného" je voľba bodhisattvov, t,j, dobrovoľníkov v službách Svetla pre Planétu Zem, ktorých poslaním "Dobrého pastiera" je priviesť všetky ovečky naspäť Domov
 • kmeňová rituálna súdržnosť, rozpoznanie sa navzájom a precítenie, že "tá druhá osoba som Ja"...vtedy príde úľava, že sa už nemusím pretvarovať, brániť a bojovať...naopak...otvoriť sa, uvoľniť sa a milovať, v čom spočíva najúčinnejšia ochrana: oslava bytia
 • zvýšenie kapacity vlastného vyžarovania a navrátenie sa do svojich komunít a domovov ako nosič Svetla, pohody a vibračnej frekvencie Lásky bez podmieňujúcej agendy
 • nastavenie sa na kvantový skok s nastávajúcim Slnovratom.

Moja úloha v tomto zoskupení nespočíva v pozícii učiteľa, gurua, terapeuta, kouča, atď. Prichádzam ako "dutá kosť" v jazyku Lakotov.  Prenos priamych skúseností z aplikácií Kundalini energie na praktický život vie radikálne zmeniť fungovanie v dennom živote. Vieš si ich prevziať ako inšpiráciu pre svoje vlastné spôsoby. Som jedna z nás a som nosič určitých darov. Jeden z nich je sila vytvárať bezpečný priestor pre procesy spojené s prebúdzaním Kundalini energie. Ďalší je v tom, že prirodzene prepájam učenia z mnohých tradícií a dimenzií Jednoty bytia a tým som poslom harmónie, ktorá je opakom súťaženia a rivality. Stav prijatia, relaxácie  a pozvoľného radostného plynutia je to, čo sa učím a cesta, po ktorej kráčam. Rada Vás na tomto kúsku cesty budem po nej sprevádzať ako nástroj Dračej Energie. Tá má nielen ohromnú silu Draka a rozmery v nekonečných dimenziách, ale dokáže byť aj veľmi prítulná, roztopašná, výživná, tvorivo materská, ustálená vo vnútornom pokoji, s vôňou Zeme, chuťou čerstvej Živej vody, dúškom sviežeho vzduchu, teplúčkom krbu domova a mágiou rozprávok ktoré sú prerozprávaním Pravdy Vekov pre nás, ktorí tak spontánne zabúdajú na úplnú jednoduchosť Bytia a radostného spôsobu žitia. 

Ideálne sa nastavme na čo najviac aktivít vonku v prírode s kundalini, pránickými, šamanskými a zemskými praktikami. Vo vnútornom kruhu Tančiarne si zase vieme hovkať, zdieľať, hodovať, oslavovať, vnoriť sa do Andrejovho gongového kúpeľa, alebo sa hrať, blázniť, tancovať, radovať...a možno aj smútiť, kvíliť, mudrovať, bubnovať, čarovať, liečiť sa a čudovať...Bubny, hrkálky a iné hudobné nástroje sú vítané. Tiež farbičky a skicáre, či iné formy kreatívneho sebavyjadrenia sa. Prírodné farby na tvár pre rituálne obrady tiež.

V rezonancii Sat Nam (Pravda/Vedomie je vo mne/Tebe a nosí moje/Tvoje meno) sa teším na spoločné spolutvorenie.

Jana Modrana/G-Bhai-K

Vodný obrad na Devíne v lesíku pri Dunaji v energiách Vodného Tigra: Rituál prepájania 22-2-2022 o druhej hodine popoludní. 

Stretli sme sa o 13:30 hod v prekvapivom počte 9 Svetlonošov, vo veľmi nestálom a búrlivom počasí, ktoré sa menilo asi každú pol hodinu. Nevedela som kam presne ideme, len som sledovala zámer, aby sme okolo druhej mohli začať. Nasledovala som vnútorný kompas, ktorý mi vnukla vízia predtým a miesto, ktoré sa nám otvorilo po krátkej chôdzi lužným lesom popri rieke predčil všetky moje očakávania: piesková planinka obkolesená stromami a z dvoch strán riekou v kruhovom tvare...absolútny ideál. K tomu ešte v závetrí a zaliate slnkom, pokiaľ vyšlo spoza mračien. Toľké dary hneď na začiatku....

Tento obrad spájania vôd jazera Titicaca v Bolívii,  jazera Vidette Lake v Kanade, vodami z Islandského ľadovca a gejzíru,  vodou Bosnianskych pyramíd, svätou vodou zo slovenského kostola z omše 2/2 na Hromnice, vodou z Mariánky, od našej svetelnej sestry z Komárna, vodami z rôznych miest v Bratislave, s vodami pri sútoku Dunaja a Moravy, bol symbolickým otvorením energetického dvojkového portálu súzvučenia.  Vítané boli všetky vody do tohto obradu vnesené...a samozrejme tie naše vnútorné vody, ktoré sme rozvibrovali technikami Kundalini jogy načítanými špecificky pre toto časopriestorové zoskupenie.

Ako symbol JEDNOTY S-TVORENIA cez magnetickú pra-pamäť vody si aj my rozpomíname ČO sme, NAČO sme sem prišli a PREČO je prijatie rozdielností v rámci nekonečných foriem prejavov Vedomia cez nás a naše vzťahy cestou Svetla a Lásky v smere: Zlatý Vek Vodnára. Plánované dve hodinky sa nám predĺžili na tri ani sme nevedeli ako. Všetci červenolíci od sviežeho februárového počasia sme sa spokojne navrátili do svojich teplých domovov vo vedomí, že sme svoj podiel vniesli do Kolektívu všetkých ostatných svetelných kruhov, ktoré sa synchrónne s našim diali na našej drahej planéte Zem. Veľmi živo sa nás týkal Festival Svetla, ktorý sa v tom istom čase dial v Modre.

Nech sú všetky bytosti požehnané dostatkom čistej a zdravej vody, nielen fyzicky, ale aj emočne, mentálne a duchovne. Vďaka Modrému Duchu vody a Vodným duchom spravujúcim naše snenie.

Wahe Guru,

Jana Modrana

Contact Jana with comments or questions

BOLÍVIA 2021 – môj reset

Dlho som nevedela ako popísať prežité a zažité v Bolívii. Je tam veľa osobných, intímnych zážitkov, ktoré si ponechávam pre seba a hoci ubehli 2 mesiace, stále spracuvávam niektoré z nich.

Do Bolívie som odchádzala aj so svojim dospelým synom bez očakávania, nechala som sa unášať okolnosťami, situáciami a svojimi náladami, ktoré sa často menili. 

Už prvým vstupom v cieľovom meste La Paz - 3 500 m/nadmorskej výšky som lapala po dychu... nepredstavovala som si to tak náročné.

Keď na to spomínam, hneď prvý zážitok ma pripravoval na to, že všetko sa dá udýchať/rozdýchať – treba sa skľudniť a uzemňovať. 

Bývali sme vyššie od mesta - v Allkamari, v centre Sacha Runa (bojovník svetla) v hlinenom dome s klenbami, ktorý má 4 samostatné vchody do izieb. 

Ku každej izbe je solárium, kde sme sa cez deň vyhrievali alebo si ticho užívali klepkajúci dážď.

Prvé 2 dni som mala potiaže so závraťou a zvracaním, ktoré postupne ustáli a telo začalo prijímať zmeny. Tu pomohli homeopatiká aj dýchacie praktiky kundalini jogy, ktorými som si pomáhala – ako nás to učila naša guru kundalini jogy  Janka – Modranka.  O to väčšiu radosť som mala z jej príchodu (prišla o 2 dni neskôr), pretože nám bola nápomocná v prekladaní s domácimi a konečne sme (v našom naučenom starom vnímaní ) nastolili nejaký program. Dopriali sme si aj veľa spánku.

Na naše slovenské meditácie sme mali k dispozícii rotundu s výhľadom na stále sa slnkom meniaci sa vrch Illimani. Už pri prvých medicínach, ktoré sme absolvovali so šamanom Miguelom, som mala nové poznatky mentálne i fyzické. Tu sme všetci veľmi ocenili prítomnosť našej učiteľky Janky Ziman, ktorá trpezlivo vysvetľovala a podieľala sa na našom raste/ceste. Hoci každý pracoval na sebe sám, každý deň Janka viedla meditácie a zdieľania a zároveň sme spoločne tvorili posvätnú reťaz – viazali sme tabak so želaniami do 4-farebných vrecúšok (bolo ich 404 ks). Túto reťaz sme pri odchode odovzdali šamanom na obrad Slnka a Mesiaca, kde sa umocnili vložené želania motlidbami a tancom a rozptýlili.... do sfér.

Počas pobytu sme absolvovali aj obradné potné chyže alebo meditácie v tibetskej stupe a na vřšku s totemom Sacha Runa k vrchu Illimani. Vyhľad bol očarujúci. Všade sa rozprestierajú polia, ktoré obrábali domáci obyvatelia pôvodným spôsobom. Deti sa tmolili spoločne pri stádach s pastierkami - svojimi babkami v širokých sukniach. Aj to boli úvodné hlboké uzdravujúce procesy. 

Úplne som sa oddala prežívaniu každého dňa naplno – či už s určitými zmenami, prekážkami alebo nepohodlým, prijímala som svoje i iných rozmanité správanie.

Učila som sa zbaviť predsudkov, očakávaní a naučených správaní. Bolo mi milé všetko čo ma postretlo a užívala som si sama seba. Vyhovovala mi vegetariánska strava, ktorú pripravovali dobrovoľníci veľmi chutne. 

Medicínami z liany sme pokračovali so šamanom Juanom, ktorý nám na želanie odporučil jesť neochutenú ryžu a quinou na 10 dní. Bolo to veľmi obtiažne, ale očistu sme zahájili a po 5 dňoch nás Juan sprevádzal aj na Slnečný ostrov na jazere Titicaca, kde sme strávili ďalších 5 dní. 

Slnečný ostrov je krásne mistické miesto s pôvodným obyvateľstvom.  Avšak všade sa šľape do kopca – výstup do ubytovania, bol dosť vyčerpávajúci, i keď batožinu nám preniesli somáriky. Musím ale uznať, že to stálo za tú námahu. Vstup na ostrov strážili Bohovia, krásna flóra potešila naše oči a čerstvý potôčik utíšil náš smäd. Ubytovali sme sa a ďalší deň sme spoznávali prostredie a domácich.

Deň púte bol najťažší deň poznaní a odhodlania zvládnuť nemožné, ale zároveň najkrajší deň odhalenia svojich možností... i slabostí.

Hneď na začiatku – len sme vykročili prvé metre - mi dych nestačil a svaly sa mi roztekali, akoby nevedeli ako majú fungovať.  Ruksak, ktorý obsahoval zdroje na cestu do pohody i nepohody mi niesol statočne môj syn, aby som bola vôbec schopná kráčať. V pochopení, že tento stav vlastne nepatril mne, ale som ho musela precítiť za predkov, som sa ukľudnila a po zvažovaní šamana Juana 

( či to dám ďalej ) som odhodlane i keď slabá na tele, pokračovala. Pri prvej zastávke sme užili medicínu a telo si pomaly a postupne ucucávalo z kaktusovej výživy . Zrazu myseľ a srdce boli otvorené, hoci som kráčala akosi automaticky. 

Toľko zánikov a znovuzrodení som ešte nezažila. Každý kúsok vo mne sa obnovoval cestou pri každej zastávke, kde Juan uctieval posvätné miesto. Samozrejme najsilnejší prerod bol v cieli na Dračej skale – tam sa konali obrady osobitne a zavŕšili sa spálením ofery a odkazom Draka pre každého z nás. Tým sa pešia púť mala skončiť. 

No keď sme zistili, že dohodnutá loď odišla, nemohli sme dlhšie čakať - rozhodli sme sa vrátiť peši. Každý pokorne prijal situáciu a tak sme skráčali už v novom duchovnom šate cestou-necestou, horami, lúkami, poliami, tŕňami, výkopmi....v slnku, daždi aj v tme. V tomto pochode sme pocítili všetku tú jednotu celej skupiny, súčasť prírody a silný oporný bod v šamanovi, ktorý nás do posledného okamihu vyživoval spolu so spevmi dievčat a modliacim domácim podporovateľom.  Nachodili sme v ten deň 20 km a s obradmi to trvalo 14 hodín. Príchodom z púte o polnoci nám Slovákom skončil pôst. Vyčerpaní do poslednej bunky tela, ale očistení a šťastní, sme doslova vpadli do postelí. Na raňajky sme si s radosťou pochutnávali na šťavnatom mangu a oceňovali ďalšie zeleninové jedlá počas dňa.

Procesy poznania pokračovali. Zvikli sme si už na : Bolívijský čas... Nič nie je problém.... Veď predsa“ Život je neustála ZMENA“  Nič nie je isté –len to, čo je práve tu a teraz !  Na Slnečnom ostrove sme zostali o deň dlhšie. Odchod bol tiež zaujímavo zamotaný – čas bol posunutý o 2 hodiny neskôr, šli sme do iného prístavu a každý so svojou batožinou na chrbte. V nedeľu somáriky neboli k dispozícii. Po namáhavom zostupe po skalách s nákladom sme sa aspoň vykúpali v 13°C  posv.jazere Titicaca bolo to veľmi očistné a super uvoľňujúce.

Návratom na ďalšie 4 dni do Allkamari sa zavŕšil proces cez medicíny posledným Temazcalom ( potná chyža). 

Pred odchodom sme stihli ešte výlet na Čertovu skalu a Mesačnú krajinu a nákupy. Nasledovalo balenie batožiny a PCR test  

Pobyt v Bolívii mi ostáva v tele, mysli i v srdci ako silný zážitok, ktorý prispel k osobnostnej premene... 

Vyjadrujem vďaku šamanom Miguelovi a Juanovi, 

našej Guru Bai Khar Janke Ziman – Modrana, ktorá ma priviedla na túto cestu a trpezlivo sprevádzala v dobrom a zdanlivo zlom a

môjmu synovi Ľudovítovi, ktorý neúnavne stál pri mne, keď ma telo zradilo,

taktiež slovenským aj inonárodným súputníkom, s ktorými sme tvorili a stále tvoríme jeden celok.

Vyjadrujem vďaku Zemičke, ktorá ma uzemnila a Nebesám, ktoré ma pozdvihli.

Vyjadrujem vďaku bytostiam- pomocníkom, ktorí ma podopierali a hojili.....

Wahe Guru

Sat Nam priatelia

S láskou NESVIJA

ONCE UPON A TIME is usual introduction to fairy tales. Our pilgrimage to Isla del Sol in December 2021 was just like that, once per lifetime experience, both real and unreal, far beyond our expectations or imaginations.

I can offer only my personal views, of course, with awareness that my experience includes both personal and collective psyche. Mother Nature informed us about her very active presence when at the planned time of departure there was torrential rain and she put us on halt. Ready to set off, we laid back to our beds in coziness of our dwelling and listened to waters and winds behind windows. Meanwhile, our guide and gifted shaman Xuan, paid attention to signs and omens. Few hours later we walked under the sun on rocky path across the Island, knowing nothing else, but the reality of our movement and breath. Whole Universe spoke through bird messengers, weather changes, appearances of sacred sites, inner physical, mental and emotional processes...whether my own, or of the others around me. I have a sense that the intensity of natural co-creation on the Island in combination with our intentions for this pilgrimage would be enough to create the magic, even without the Medicine. Despite, sacred presence of the Medicine within my body was surely welcomed and well received, very healing and revealing. In complete trust in our process I surrendered, even when my ego defences were jumping, kicking and screaming. High level of Creation's benevolence gradually tamed those aspects within me, which we call doubts, resistances, self-sabotage, etc

Not knowing how far, where, when and how, I fully trusted Xuan. I met many shamans and recognize Xuan as one, who was born as such...in comparison to those who were trained to become shamans in this particular lifetime. He is a beautiful medium of the Spirit in direct transmission from the Source. No wonder that "the picture" of the day presented in beginning, was "re-painted" by the Spirit into somewhat different and far more complex process. Instead of one way walk to the Sacred Rock and return by boat, there was two- way walk, day and night, with SuperNova shine, in darkness of the night, remote lightning and storm being in mercy with us, yet very present, high winds ... and final rain purification before we reached our cozy home in the village.

I entered this pilgrimage in physical condition, which can be very limiting in terms of body performance. My intention was healing of Mother Earth through my particular self- constitution (my body - her body), clearing DNA and Akasha from patterns not needed and necessary anymore in my lineage and the Collective, so we can collectively and individually move on to new forms ready and available to be manifested at this Aquarian Times. All my Ancestors walked with me, especially my 87 years old mother.

At that time not knowing consciously what was happening for her, I paced through the path walking for her, myself, my children, and All My Relations. Recalling my previous incarnations, I released horrific memories from the past and by the Sacred Rock announced, "I remember, and it is HERE and NOW. I am ready to serve this lifetime until my last breath". At that moment I had no idea what laid before

me: walking back another 10 km instead of receiving a boat ride back to the village. When Juan informed us, that the boat has left, there was just a faint sense of surprise before the following roar of determination to manifest exactly THAT, when we collectively, instead of complaints, set off to returning "camino real". That was the most magical and mysterious moment of our journey together, revealing amazing inner power and solidarity of Light-workers. Even if my body was giving up many times, other members of the group offered their arms, support and assurance. Xuan himself literally poured life into me, while holding my hand and singing songs. I did not know either, that at the very same time, back in Slovakia, my friend was creating a painting of a physical heart by single colourful dots...just like my heart beat, step by step, breath by breath, erasing karmic debts of the past.

The Dragon Power of the Sacred Rock had presented itself to me without my previous knowledge, that this site was connected to such phenomena. I could vividly communicate with the Dragon and performed my personal ritual at the site, as many others from our group did for themselves. Our Burnt Offering there, which was supposed to be a final dot of our pilgrimage, accompanied by Dragon's language channelled through Xuan, symbolic to the end and the beginning, just like a birth and death, marked a swift current of a change in our pilgrimage's destiny...as the boat left us there. I perceive it, that my offering was heard and well received: "until my last breath"... reflecting on my path back through my physical processes and challenges, how real the unreal can be, lol.

This pilgrimage was supposed to be my preparation and kind of Vision Quest before Sun and Moon Dance in Allkamari, for which I originally came to Bolivia. A few days after the pilgrimage, Spirit sent me a signal, that my mission there was fulfilled and now I am needed at my mother's side. Instead of dancing, I returned to her, which was very timely and welcomed. There was not a glimpse of regret, knowing that I was at the right place, in the right time, doing the right thing. Just like the pilgrimage itself.

With deepest gratitude and joy.

Mitakuie Oyasin, Aho, Ajajaj, Namaste, Chardi Khalla, Sacha Runa, Wahe Guru

Jana Ziman, Modrana, G-Bhai-K

Volanie Veľkého Ducha bolo vyslyšané a uskutočnené cez piatich Slovákov, ktorí sa cez zdanlivo veľké prekážky stretli na bolívijskej vysokej planine so SPLNom mesiaca 19.11. 2021 a zároveň s lunárnym zatmením. Tento úkaz bol celkom jasne a ako vo fantastickom filme viditeľný, keď som na letisku v La Paz vyšla z letištnej haly spolu s mojim duchovným súputníkom od strednej školy, Jankom, ktorý sa ku mne "náhodou" pripojil pri prestupe na letisku v kolumbijskej Bogote. Táto eklipsa bola vysoko symbolická, keďže aby som sa vôbec dostala z Kanady do Bolívie, potrebovala som prejsť cez mnoho tieňov, ktoré sa v praktickom živote označujú nasledovne: nedostatok financií, zdravotný stav, pandemické obmedzenia (Kanada hustila občanom do hlavy, aby nikam necestovali, už vôbec nie bez vakcíny a do Bolívie na vlastné riziko z hľadiska vysokého rizika vzbúr a občianskej vojny), obmedzené možnosti letov a prípojov (cestovala som vyše 50 hodín, takže medzi štyrmi letmi som deň čakala v Toronte a ďalší deň v Bogote), následkom čoho som limity testovania na Covid-19 stihla len tak na chlp. Všetko som zvládla so štosom papierov, potvrdení a formulárov a odišla som s vyčistenými bankovými kontami, bez letenky z Bolívie na Slovensko (ako dobre, lebo by som ho potrebovala zmeniť), bez zdravotnej poistky na druhý mesiac pobytu (ktorý sa nakoniec ani neuskutočnil) a so spiatočnou letenkou v polovici februára zo Sk do Kanady (ktorú vyžadovali úrady a ktorú som nakoniec i tak menila). 

Zmeny, zmeny, zmeny...tak ako sa oceán mení pod ťahom mesiaca, tak aj moje plány a vidiny sa menili pod vplyvom okolností. Vidina môjho aktívneho podielu na mesačnom transformačnom pobyte pre Slovákov, ktorých bolo pôvodne 11 a ktorých počet sa pod tlakom okolností zmenil na 4, bola poskytnúť 2-týždňový intenzívny platený program. Tým, že sa zmenili počty, menili sa aj podmienky od poskytovateľov nášho pobytu v centre Allkamari. Ja som upustila od formálneho programu a jeho finančného vyváženia. Podujala som sa na dobrovoľné a bezplatné zastrešenie liečebno-medicínskeho mesačného pobytu vedením integračného pobytu spolu s prekladom z angličtiny do slovenčiny. Niečo podobné som očakávala aj od držiteľov centra Allkamari, ktorí z hľadiska prežitia až takí benevolentní neboli, ale po mnohých dramatických vyjednávaniach sme to nakoniec dotiahli ku zdárnemu zhmotneniu "kráľovského priestoru" okrúhlej maloky s kapacitou asi 40 ľudí vyhradeného pre nás piatich za účelom privátneho kruhu, osobitného stravovania a spoločného intímneho času bez rušivých vplyvov ostatných turistov. Môj status sa tým zmenil na účastníka liečebných procedúr, ktoré ma mali pripraviť na tanec Slnka a Mesiaca po odchode ostatných späť na Slovensko.

Bol to celkom zaberák a hlavolam. Dobrý pocit po výdaji toľkej energie bol spečatený práve tým mesiačiskom, ktorý bol z veľkej časti pokrytý tieňom Slnka, keď sme sa víťazne teperili s ruksakmi a bicyklom do auta môjho už známeho taxikára Fernanda. Ten nás prišiel v skorých ranných hodinách premiestniť z letiska do Údolia duší neďaleho mega mesta La Paz, čo v preklade znamená MIER. Za ten vnútorný mier pri tomto všetkom som bola skutočne vďačná a to dlhé vyčkávanie na letiskách som si užívala na ničnerobenie alebo dobiehanie v práci na počítači zanedbanej chaosom posledných týždňov pred odchodom. Ako sa hovorí, v centre hurikánu je ticho... ja som si v ňom hovkala ako v bavlnke a zdanlivú nepohodu letištných hál som si premieňala na hniezdečká s mojim páperovým spacákom. Predpripravené termoskové jedlá mi boli rozprávkovou hostinou "stolček prestri sa". O mojom úžasnom tele, ktoré podľa lekárskych doktrín je už dlho v kritickom stave, už ani nehovorím. To ma prenieslo cez tieto všetky stresy a výzvy ako čarovný prepravný prostriedok Duše. Toľká vďaka! Ešte aj po príchode do centra Allkamari, kde ma už ostatní Slováci druhý deň bez sprostredkovania prekladu a vyjednávacích procesov čakali, sa systém môjho tela naladil do služieb tak, že po krátkom oddychu sme dali ešte aj meditáciu v Stupe ako prípravu na prvý nočný medicínsky obrad spolu s ďalšími účastníkmi, ktorí sa zlietli z ďalších kútov tohto sveta. Wahe Guru.

Vynorenie sa zo splnových a ekliptických energií do pokojnej selanky dedinského vysokohorského prostredia, kde človek môže všetko zahodiť za hlavu a plne sa odovzdať tme a hviezdam, slnku a širokým obzorom lemovaným posvätnou horou Illimani a jej spriaznencov - susedných pohorí... volanie oviec, somárov, vtákov a obyvateľov okolitých dediniek, kde život dýcha jednoduchosťou každodenných úkonov obyčajných ľudí v objatí živlov. Ááááách, TU SME! Často neveriacky sme na seba pokukovali, že ako sme sa sem vôbec dostali... štipni ma, či sa nezobudím... a sprievodné znaky telesných funkcií následkom nadmorskej výšky okolo 4000 metrov, nám dávalo na známosť, že sme tu naplno vo svojom fyzične. To sa radovalo z darov potravín, ktoré pochádzali z trhu a malých obchodíkov a chutili ako ozajstné. Napríklad čerstvo obraté ovocie: oranžovosť papaje, výrazná chuť ananásu, sladkosť džungľových banánikov, mňami mňami. A tak ako sa naše životné funkcie tela prispôsobovali novým podmienkam, tak ako srdiečka začali tĺcť v nových rytmoch, krv inak pulzovať, tráviace šťavy vylučovať a naše črevá (ne)spolupracovať, tak sa naše duchovné rozmery začínali prebúdzať, spamätávať, rozpamätávať a rozpínať.

V asistencii medicínskych obradov v širšej komunite pod vedením šamana v kive a tiež našich medicínskych integračných kruhov v maloke pod zdanlivo mojím vedením sme sa prebúdzali do iných, paralelných realít existencie. Moja "práca s ľuďmi" sa premenila už roky dozadu na "radostné plnenie môjho poslania" a hravosti Vnútorného dieťaťa, ktoré sa teší a dôveruje aj viditeľnému aj neviditeľnému, tak ako v rozprávke. Dospelácke mýty, rozprávky a povedačky starých babiek sú pre mňa realitou. Popri nej existujem a fungujem aj v mnohých iných, ktoré sa mi vyjavujú buď cez sny, de-ja-vu, vidiny, obrazy, pocity, vnútorný hlas, pieseň a údiv nad spolutvorením cez priaznivcov ríše zemskej, vodnej, ohňovej, vzdušnej a éterickej. V týchto rozmeroch si stačí len všímať, venovať tomu pozornosť, zastaviť sa a spomaliť sa, stíšíť sa a načúvať, alebo práve naopak: kričať z brucha na plné hrdlo, aby sa nadšenie z vyjadrenia naplno dostalo do éterov a vrátilo sa odozvami ako bumerang. 

Začali sme pomaly a spontánne spolutvoriť. Náš skromný kruh v maloke sa začal obohacovať o vnášanú energiu každého z nás, naše vnemy, pocity, sny...telá, dych, srdiečka...Veľký Duch v prejave pohľadov, slov, ticha a melódií...tanca, mantier, meditácií, prechádzok...pribúdali pierka, kamienky, kvetinky, lístočky eukalyptov...maľby, piesne, básne, spomienky...žarty, smiech, vážnosť a plač...frustrácie a smiech cez slzy nad paradoxmi situácií...pozorovanie kultúrnych rozdielov miestnych s našimi slovenskými...spoločné stolovanie a vyčkávanie na vytúžené jedlo, ktoré v bolívijskom načasovaní prichádzalo v nepredvídateľných intervaloch a formách receptúr...vylihovanie na slnku alebo pospávanie za dažďov...a v tom zdanlivom ničnerobení toľko bohatstva vnútornej premeny!

Po dobu jedného mesiaca sme absolvovali 6 šamanských medicínskych kruhov: dve s Otcom Wachumou a štyri s Matkou Ayahuascou. Otec nás uvítal a otvoril dvere s úvodným splnom a uzatvoril v púti na ostrove Slnka na jazere Titicaca (to je príbeh sám osebe a tvorí ďalší príspevok). Mama nás vo svojom lone v objatí zvukovej komory - kiva - "prepierala, žmýkala a nanovo nasycovala" presne tým, čo každý z nás individuálne potreboval. Naše ochrany a obrany ega sa postupne rúcali, navzájom sme sa otvárali jeden druhému a slúžili si ako zrkadlá pre obraz rozpoznania samých seba vo svojej originálnej podobe. Prešli sme si cez autobiografie a zvedomovanie si vzorcov cez línie predkov. Širšia komunita v šamanských kruhoch nás informovala, že nie sme v tom sami. Procesy IBP (Somatickej integrácie tela) psychoterapie, pohybových aktivít a statických meditácií nám dopomáhali dotiahnuť intenzitu nočných medicínskych adventúr do denných procesov vnímania reality a podieľania sa s ňou v dôstojnosti bytia a vedomého žitia. S radosťou konštatujem, že za celý mesiac pobytu sme v našom úzkom kruhu nezažili ani jeden konflikt v reaktívnych rozmeroch. Samozrejme, že nálady a pocity sa vlnili s pohybom vnútorných vôd a tie sa ako počasie striedali cez slnko a dážď. Ale naše nastavenie a hĺbka spolupatričnosti, odhodlania a svedomitého nasledovania bola v kvalite pevného diamanta...postupne obrusovaného Stvorením samotným...v nádeji a údive každého momentu dňa aj noci. Vtedy sú nasledovné príklady situácií ako spoločenská hra "Človeče nehnevaj sa" naživo: netečie voda, neupratali, nedoniesli jedlo, nieto čo piť, mám hnačku, mám zápchu, pokazil sa záchod, nespala som, stále sa mi chce spať, je mi do plaču, nevládzem, nemôžem, nefunguje signál, je mi zima, teplo, chýba mi toto a ono...atď...ľudská komédia a tragédia... hádžeš kockou a panáčik, ktorým si sám/a, či v pomalom alebo rýchlom pohybe, postupuje smerom DOMOV. 

Smer JA a moja misia bola nastavená v každom z nás v úvodnom momente na kopčeku Sacha Runa s totemom Bojovníka Svetla, kde sme zahájili tieto procesy s veľkou rolkom posvätného tabaku Mapatcho a vo vyhlásení: "Jeden za všetkých, všetci za jedného". Bolo tak!  Od začiatku do konca sme sa navzájom popoťahovali...cez týždňovú ryžovo-quinoovú očistnú diétu, cez púť k posvätnému kameňu na Isla del Sol bez jedla a vody ...až do uzavretia nášho pobytu s mojím nepredvídaným odchodom na Sk o mesiac skôr. I to sa udialo celkom spontánne a všetky pragmatické záležitosti sa synchrónne v priebehu dvoch dní zhmotnili. Wahe Guru.

Rolka posvätného tabaku južnej hemisféry, zmiešaná s tabakom zo severu, sa v priebehu niekoľkých týždňov premenila na 404 tabakových vrecúšok, ktoré sme v našom kruhu spoločne tvorili a každý cez seba a za všetkých do nich vdychovali dychom Veľkého Duch svoje motlitby. 404 vrecúšok sme nakoniec naviazali na reťaz, ktorú som mala pôvodne zavesiť do kruhu posvätného tanca Slnka a Mesiaca ja samotná. Tanec kulminoval na Zimný  (v Bolívii letný) slnovrat. Počas výpravy na Titicaca, od 7. do 12.12. sa toto nastavenie zmenilo. Keď som po našom návrate na Luciu 13.12. v mojej izbe prala prádlo, vonku sa prepierala energia búrkami striedajúcimi sa so slnkom. Pomedzi Šivove blesky a dunenie hromov som zhliadla a započula volanie a cestu srdca: misia dokonaná, idem za mamou a strávim Vianoce s rodinou. Tanec bol odtancovaný a po záverečnom Temazcali (potná chyža) spečatený vnútorným pocitom vyrovnania, že v pôvodne najvyššom bode mojej misie, Sun/Moon Dance, sa nenachádza najvyššia služba a poslanie môjho pobytu na Zemi. Naopak, v celkom obyčajnej prítomnosti v príbytku mojej mamy v Bratislave. 

Z očakávaného ďalšieho mesiaca môjho pobytu v Bolívii do polovice januára, kedy som sa chcela venovať samoliečeniu, sa stala liečebná 40-dňovka mojej 87-ročnej mamy, ktorá premenila "nevyhnutný operačný zákrok" na nepotrebný invazívny zásah. Tak sa služba Celku uskutočnila cez službu pre jednotlivca. Naša tabaková reťaz bola zavesená do kruhu posvätného tanca tak či onak, princíp "jeden za všetkých a všetci za jedného" rozšírený na celosvetovú komunitu tanečníkov a naše motlitby zmagnetizované obetou prítomných (takmer 4 dni sa tancuje bez jedla a vody, deň aj noc, pod otvoreným nebom okolo posvätného stromu v objatí živlov) skončili v záverečnom posvätnom ohni, aby sa cez dymový signál preniesli do Zdroja všetkého a za všetkých. Wahe Guru.

Tak ako keď sme robili meditácie v Tibetskej Stupe, kde sa odriekanie mantier menilo na zvukové signály rôznych vibrácií a rezonancií, tak volanie našich duší a srdiečok našlo odozvy v tomto pobyte...ktoré ešte stále pulzujú a doznievajú...keď toto píšem v odstupe vyše 4 mesiacov (z La Paz sme odlietali 16.12. 2021 a dnes je 24.4.2022). Aj sprievodné javy odletu z Bolívie boli popretkávané neustálymi vrtkavosťami bytia: najprv nefungoval počítačový systém a nevedeli nás vniesť do bezpečnostných systémov Matrixu, potom sme prečkávali veľkú búrku v Santa Cruz, ktorá oddialila odlet do Madridu, kde zase troch z nás nepustili na palubu prípojného lietadla do Viedne, lebo sme neboli očkovaní, hoci sme mali platný PCR test a to preto, lebo Rakušania práve sprísnili opatrenia. Ďalší paradox: po mesačnej očiste v Bolívii sme presedeli noc v jedinom pohodlnom priestore na letisku, MacDonald, ktorý je priamym protipólom môjho zvyčajného hodnotového ocenenia. Vďační za mäkosť lavice a teplo výdajne fastfood a za wifi, aby sme si pozisťovali ako ďalej. Matrix nás hneď hodil do skúšok, ktoré sme zvládli na jedničku s hviezdičkou, hi hi. Tá hviezdička bola priamou Anjelskou prítomnosťou, ktoré nás doslova preniesla zo "španielskej dediny" na rodnú hrudu v priebehu ďalších 24 hodín. Davy, ktoré čakali na letisku na PCR test a zdali sa ako "nemožné" na stíhanie náhradného letu cez Budapešť domov (Maďari na očkovanie nedbali) sa scvrkli a o 11tej hodine ráno sme už boli na palube iného lietadla v smere domov. V Budapešti sme ešte zažili aj Vianočnú náladu, po ceste na vlakovú stanicu sa zhmotnilo vytúžené vegetariánske sushi a vo vlakovom kupé, plne obsadenom ďalšími Slovákmi, sme mali záverečnú hostinu. Naši bolívijskí očkovaní spoluputovníci nás vyzdvihli z bratislavskej hlavnej stanice v dobrej nálade s našimi batožinami, ktoré sa tiež zázračne, bez nás na palube s nimi, odviezli do Viedne a tým potvrdili fugy v bezpečnostnom leteckom systéme. Naše batožiny boli síce pootvárané, ale nič nezmizlo. Takouto pomocou sme si zase my vedeli naľahko hopkať medzi lietadlom, taxíkom a vlakom. Wahe Guru.

Prečo tie pragmatické situácie tak dopodrobna opisujem? Pretože okolo nich sa vrtí náš každodenný život a keď sa nimi necháme odradiť, alebo zmiasť, potom je ozaj ťažké nasledovať cestu SRDCA, ktorá je testom umienenej odvahy a dôvery. V tomto je pointa Sutry pre Vek Vodnára: "Vibruj vesmír a vesmír Ti otvorí cestu". Vibrácia srdca je najsilnejší motív Ducha a má úžasnú silu. V týchto dňoch Vesmír zasiela ku nám dole takú silu, o ktorej sa nám doteraz len snívalo. 

Práve cez naciťovanie ten úžasnej priamej energie cez individuálne a kolektívne napájanie sa v dnešných dňoch, ktoré s Xuanom nazývame Dračia sila, viem, že Medicíny vo všetkej úcte k nim už nie sú potrebné v ich fyzickom prevedení a prijímaní. Moja osobná skúsenosť s nimi počas tohto pobytu bola len posledným utvrdením a oni samé ma v tom uistili. Ich vplyv na môj vnútorný svet bol ako úžasný tréning v potenciále, ktorý je v každom z nás. Môžem to smelo nazvať, že mi poskytli koučing ako a čo vygenerovať sami v sebe. Už len priama aplikácia a uplatňovanie, aby to jedinec vedel vniesť do bežného života. Pre tento zámer sa formuje Modrana-Cocreation.

Integrácia misie v Bolívii pokračuje: v našom vnútornom prežívaní, v našich okolitých vzťahoch, v celospoločenských zmenách (z Covidu cez Omicron do Delty variantov a zamaskovane nemaskovaných zmenách pravidiel, vzorcov, právd a neprávd), celosvetových (vojna na Ukrajine a hrozba celosvetovej...) a Vesmírnych posunov, Galaktických presunov, Svetelných prerodov a Láskyplných prevodov duší cez portál smrti a nových zrodení.

A JE TAK! Ide sa ďalej cez dobrodružstvá Vysokej školy života. Je mi potešením kráčať touto cestou v Tvojej spoločnosti.

Sat Nam, Wahe Guru, Namaste, All My Relations,

Jana/Modrana/G-Bhai-K

Contact Jana with comments or questions